Haberler

Angelina Jolie İki Memesini Birden Aldırdı

 • Angelina Jolie İki Memesini Birden Aldırdı
 • Ünlü Hollywood yıldızı Angelina Jolie, 14 Mayıs, Salı günü New York Times’a yaptığı açıklamada, ölümcül kanser riskini arttıran genetik mutasyon taşıdığı için çift mastektomi yöntemiyle, iki memesini birden aldırmaya nasıl karar verdiğini ve bu konuda neler hissettiğini tüm içtenliği ile anlattı…

  Egzersiz Yapmak Meme Kanseri Riskini Azaltıyor mu?

 • Egzersiz Yapmak Meme Kanseri Riskini Azaltıyor mu?
 • Sevgili hasta, hasta yakını ve kanser alanına ilgi duyan okurlarım, bu makalede bayanların ileri yaşta östrojen düzeyleri, meme kanseri ve egzersiz ilişkisi konusunda yapılmış bir araştırmayı özetleyip kendi yorumlarımla birlikte sizlere sunacağım. Bilindiği üzere tüm bireylerde sigarasız yaşam, sağlıklı beslenme ve egzersiz kanserden korunmanın en önemli üç kuralıdır. Özellikle bayanlarda egzersiz, ileri yaşlarda sadece fit kalmak için değil, aynı zamanda hormonal dengenin de en önemli düzenleyicisi olduğu için gereklidir.

  Meme Kanserinde Akıllı İlaç ile Tedavi

 • Meme Kanserinde Akıllı İlaç ile Tedavi
 • Meme kanseri tanısı sonrası hastaya uygulanan cerrahi tedavi, kemoterapi ve hormonal tedaviler sonrası, bireyin bedeninde kalıcı ve bireyin psikolojisinde yaralayıcı değişikliklerin yanı sıra hormonal dengesinde de ciddi değişiklikler olmaktadır. Bazı hastalar kemoterapi sonrası geçici veya kalıcı menopoza (yumurtalık fonksiyonları durmakta) girer. Tedavi etkinliğini ve başarısını artırmak amacı ile menopoza girmemiş bazı hastaların yumurtalık fonksiyonlarını özel ilaçlar yardımı ile susturmakta yani menopoza girmelerini sağlamaktayız.

  Güncel Haberler

  Angelina Jolie İki Memesini Birden Aldırdı

  Ünlü Hollywood yıldızı Angelina Jolie, 14 Mayıs, Salı ...

  DEVAMI »

  Egzersiz Yapmak Meme Kanseri Riskini Azaltıyor mu?

  Sevgili hasta, hasta yakını ve kanser alanına ilgi ...

  DEVAMI »

  Meme Kanserinde Akıllı İlaç ile Tedavi

  Meme kanseri tanısı sonrası hastaya uygulanan cerrahi tedavi, ...

  DEVAMI »
  TÜM HABERLER »